Bursa Lagu Gratis

Pusat Download Lagu & Video Mp3 Mp4 Terlengkap

 1. Home
 2. Video
 3. "Czy szczęścia można się nauczyć?" - dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

"Czy szczęścia można się nauczyć?" - dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Uploader: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Duration: 36:48

Date: 2015-12-22T19:33:07Z

Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
www.psyche.swps.pl

Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
- Spotify: https://open.spotify.com/show/5cGf88vSco2hKNnHByTSll
- iTunes: https://itunes.apple.com/us/podcast/strefa-psyche-uniwersytetu-swps/id1437994794
- SoundCloud: https://soundcloud.com/swpspl
- Lecton: https://lectonapp.com/podcast/e2bfa638-b1b7-4187-ac68-62f47126318e

Badacze powołują się na naukowo udokumentowane dowody, że ludzie przynoszą ze sobą na świat albo szczęście albo nieszczęście (np. prof. Bogdan Wojciszke). Ja natomiast proponuję zastosować koncepcję rozwojową opartą na teorii uczenia się w połączeniu z koncepcją rozwojową Erika Eriksona (rozwijamy się do końca życia) oraz behawioralno-poznawczym modelem zmiany osobistej. Zresztą wspomniana obserwacja o pewnym „zapropgramowaniu” na szczęście lub nieszczęście nie przekreśla możliwości zmiany. Osoby o wrodzonych skłonnościach do negatywizmu (a więc nieszczęścia) nie tylko mogą, ale wręcz powinny (!) nauczyć się dążyć i osiągać jak największe przybliżenie szczęścia w swoim życiu. Szczęścia rozumianego jako spełnienie i realizacja swojego potencjału ku własnej dumie i radości oraz pożytkowi innych.

O prelegentce:
Ewa Woydyłło-Osiatyńska – doktor psychologii i terapeuta uzależnień. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie w Poznaniu oraz podyplomowe studium dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Wykształcenie psychologiczne zdobyła w Antioch University w Los Angeles, doktorat z psychologii zyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Autorka książek m. in: „Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień”, „Zaproszenie do życia”, „Podnieś głowę: Buty szczęścia”, „Sekrety kobiet”, „My – rodzice dorosłych dzieci”, „W zgodzie ze sobą”, „Rak duszy”, „O alkoholizmie”, „Poprawka z matury”. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Otrzymała wiele odznaczeń za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień: medal św. Jerzego przyznany przez „Tygodnik Powszechny”, odznaczenie Ministra Sprawiedliwości – za pracę z uzależnionymi w więzieniach oraz Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP.

Więcej: http://www.swps.pl/strefa-psyche/aktualnosci/1010-strefa-psyche-warszawa/12819-architektura-szczescia

#psychologia #szczęście #wykład #człowiek #umysł #mózg #terapia #motywacja #psychoterapia

Recent Search
  Situs Info
  Situs Pencarian memungkinkan pengguna untuk mengunduh lagu-lagu MP3 Dan Download Lagu Mp3 Yang Gratis Dan Lengkap, Unduh Lagu Gratis, Free Mp3 Downloads, Download Mp3, Download Music, Bursa Lagu,unduh download music mp3 android, download music mp3 android, download music mp3 android unduh gratis.
  Konten ini (lagu atau video) hanya untuk tujuan referensi dan Kami tidak mengklaim kepemilikan atas konten ini. Kami tidak mendukung atau mempromosikan pembajakan dengan cara apa pun.
  jika Anda menemukan konten ilegal silakan HUBUNGI KAMI kami akan menghapus sesegera mungkin.